SKAŅU GĀZENIS 30. aprīlī

SKAŅU GĀZENIS ir neiespējamā iespējamības mēģinājums. lo-fi folk, troksnis, abstraktā elektronika, lauka ieraksti, urbānais nebīts, konkrētā un lenšu mūzika, skaņu dzeja un pavasaris. Tas viss vienā reizē, vienā vietā, vienā laikā – 30 aprīlī, kafejnīcā TAKA, Miera ielā 10. Sākums plkst. 20.00, skaņas jau no plkst. 19.00

Programmā:

Kouhei Matsunaga (jp) + Bērnu Rīts (lv) + Sound Meccano (lv) – live improv. session

Yuri_G (lv) – live

pēc improvizācijas vakaru noskaņos:
DJ Snobo
DJ Bombey


Par dalībniekiem:
Kouhei Matsunaga – Japāņu mūziķis un mākslinieks no Osakas, savu radošo darbību aizsāka 1992. gadā. Kouhei strādā visdažādākajos mūsdienu mūzikas žanros, sadarbojas ar daudziem pasaulē populāriem māksliniekiem un projektiem, piemēram, Autechre, Pan Sonic, Merzbow, John Watermann, leiblu Raster Noton, Skam Rec. u.c. Pirmais mūzikas albūms “Upside Down” tika izdots 1998. gadā vācu izdevniecības Mille Plateaux paspārnē. 2006. gadā Kouhei kopā ar hip-hop mākslinieku Sensational (ex, Jungle Brothers) izdeva albūms “Sensational meets Kouhei”.
http://www.nhkweb.info/

Bērnu Rīts – ir skaņu mākslas kolektīvs, kuru 2007 gadā Rīgā izveidojusi arhitektu-domubiedru grupa. BR pulcē no aizspriedumiem brīvus cilvēkus, kas ir atvērti sadarbībai un jauniem meklējumiem skaņas, telpas un komunikācijas laukos. BR priekšnesumi ir sava veida rituāli, kuru galvenais dalībnieks ir telpa un kustība, bet galvenā metode – vērīga ieklausīšanās. Izmantotie instrumenti un skaņu ieraksti ir pašdarināti vai atrasti. Projekta sastāvs un priekšnesumu saturs mainās ikreiz, mainoties notikuma videi, kontekstam un dalībniekiem. Piedalīties bērnu rītā var ikviens, kurš, kaut uz mirkli, spēj pārkāpt priekšstatiem par ierasto un uzdrīkstēties izprast esošā būtību no jauna.
http://www.bernurits.com/

Sound Meccano – Projekta autors Rostislavs Rekuta, sākotnēji radīja ierakstus Neuron Communication radošajā grupā (1999-2001), sadarbojās ar eksperimentālā teātra trupu un producēja Digits Throw albūmu 2000 gadā. No 2003 gadā viņš darbojās kā Sound Meccano un eksperimentēja ar elektronisko, electro-akustisko un akustisko instrumentu interferencēm. Kopš 2004. gada ir iesaistījies ar artistu Evgeniy Droomoff. Kopā ar video mākslinieku DelRay no Kanādas 2005. gadā radījuši multimediālu darbu “Volokno”.
No 2003. lidz 2011. gada Rostislavs arī vadijis nedēļas raidījumu “Skanas Konstruktors” par jaunumiem mūzikā NABA 93.1 FM ēterā (sadarbībā ar Deutsche Welle) un strādā kā radio žurnālists, DJ un pasākumu organizētājs. Sadarbojas ar “rx:tx”(Slovenija), “Laton” (Austrija), “Kokeko” (Francija/Japana) un “Muu” (Somija).
http://www.myspace.com/soundmeccano

Yuri_G – Zem Yuri_G vārda, viens jaunais cilvēks no Liepājas veido eksperimentālos/improvizācijas skaņdarbus, pārsvarā izmantojot elektrisku ģitāru.
Iemesls tiem veidojumiem ir pavisam vienkāršs – skaņa pievelk, tā ir daudzpusīga un, pēc viņu uzskata, ir viena no visinteresantākām parādībām mūsu dzīvē.
Skaņa ir valoda un to izmantojot, Yuri_G dalās savās domas par apkārtējo ar apkārtējiem.

http://yuri-g.bandcamp.com/

DJ Snobo
DJ Bombey
Snobo & Bombey – dīdžeji ar lielu pieredzi un plašu redzes loku, kuri pēdējos gados pazīstami arī kā vieni no Radio Nabas raidījuma „Rasols veidotājiem un polistilistisku un pārrobežu žanra pasākumu ar tādu pašu nosaukumu organizatoriem. Viena no viņu aizraušanām ir improvizēto, neprognozējamo, ultra-eklektisko, daudzslāņaino miksu izveidošana – šādi back-2-back vai back-3-back miksi tiek dēvēti par „Rasoļnikiem”. Tieši šādu spontāno dialogu Bombey un Snobo piedāvās vakara nobeigumā, uzturot improvizācijas garu.

http://daba.info/

Advertisements

3 responses to “SKAŅU GĀZENIS 30. aprīlī

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s