Daži FOTO 15m virs zemes

Neliels ieskats TAKAS saulrietā 15m virs zemes!

Un visi laimīgi!

9. jūnijā notika otrais TAKAS muzikālais vakars uz VEF Mākslas Centra jumta. Smooth jazz apvienībai Daydream un DJ-iem Sound Meccano un Contour  bija piepulcējušies The Old Fish Jazzband no Berlīnes.

 

Fotografēja Inga Kundziņa!

Grupa The Old Fish Band darbojas Berlīnē un radusies, apvienojoties dažādu tautību un dažādas jomas pārstāvošiem talantīgiem mūziķiem. Liekot lietā instrumentus, kurus izmantoja pagājušā gadsimta sākumā, tiek atskaņots agrīnākais džezs pasaulē, kuru tajā laika sauca ragtime un Dixieland. Tā pirmsākumi meklējami Ņuorleānā, un tas radies no blūza un melnādaino mūziķu spirituellām. Mūsdienās šo unikālo stilu ir aizvien grūtāk sastapt – to nemāca ne skolās, ne universitātēs – tas jāapgūst katram pašam no veciem ierakstiem un grāmatām.

Trio Daydream radās 2010. gada oktobrī, kad kopīgā dziesmā ieskanējās Rūtas ekspresīvais balss tembrs, Alises maigie klavieru taustiņi un Laumas akustiskās ģitāras ritmi. Ātri tapa gan populāru džeza tēmu, gan mūsdienās radītu dziesmu kaverversijas, mēģinājumiem sekoja uzstāšanās un koncerti. Šobrīd Daydream spēlē relaksējošu akustisko mūziku džeza noskaņas, pieaicinot dažādus mūziķus eksperimentālam skanējumam. Pēc šī koncerta meitenes plāno doties radošā atvaļinājumā, lai radītu savu oriģināldziesmu programmu.

Projekts Sound Meccano, ar Rostislavu Rekutu priekšgalā, jau kopš 2003. gada eksperimentē ar elektonisko, elektro-akustisko un akustisko instrumentu interferencēm un kopš 2004. gada veido sadarbību ar Evgeniy Droomoff. Kopā ar Kanādas video mākslinieku DelRay 2005. gadā tika radīts multimediāls darbs Volokno. Rostislavs katru nedēļu dzirdams mūzikas jaunumu raidījumā Skaņas Konstruktors RADIO NABA 93.1 FM ēterā (sadarbībā ar Deutsche Welle).

Contour agri sāka eksperimentēt skaņu pasaule, izmatojot datora sniegtās iespējas, piedaloties dažādos kopprojektos ar Latvijas un ārvalstu mūziķiem. Contour ir viens no leibla Kolka Music (Discogs.com/label/Kolka+Music) dibinātājiem, pašlaik strādā arī Dinamic Records Studio (DynamicRecords.lv) un ir viens no oficiālajiem Ableton (Ableton.com) speciālistiem Latvijā.

 Vakara piedāvājumu papildinās kafejnīca TAKA ar mini grillbāru un Citas garšas vēstniecība.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s