Par spīti lietiem, šovakar tiekamies VEF!

Jau šodien, 16. jūnijā, lai vai kādi vēji pūtīs un lieti līs, sākot no plkst. 19.00 gaidām Tevi VEF Mākslas centrā – ja ne uz jumta, tad stāvu zemāk – galerijā. Šoreiz 15. metrus virs zemes kāps  dzejnieku, mākslinieku, mūziķu, fotogrāfu un mēdiju mākslinieku apvienība Orbīta, kuri uzstāsies ar FM dzejas performanci. Pēc tam DJ Selfish un TAKAS mini grillbārs.

Dzejnieku grupa Orbīta prezentēs FM dzejas performanci, kur ar raidītāju starpniecību mākslinieki liks skanēt savam balsīm radioaparātu FM frekvences viļņos .

Orbīta  – radoša krievu dzejnieku, mākslinieku, mūziķu, fotogrāfu un mediju mākslinieku apvienība. Projekts aizsācies 1999. gadā Rīgā. un kopš pastāvēšanas sākuma Orbīta izdevusi vairākus literāri mākslinieciskus izdevumus, kuros literatūra veido aktīvu dialogu ar vizuālajām mākslām. Viens no 2009. gada izdevumiem:  almanahs Orbīta5 – pārstāv dzejas un grafikas māksliniekus no Baltijas un citam valstīm. Orbīta vairākus gadus Rīgā rīkojusi starptautisku dzejas video un literatūras mediju mākslas festivālu Word in Motion (2001, 2003, 2007), izdevusi 2 diskus ar dzejas video klipiem (VHS- 2001.gadā, DVD 2005), laidusi klajā bilingvālus (krievu-latviešu) dzejas krājumus, kā arī unikālu Latvijas mūsdienu krievu dzejas antoloģiju un citas grāmatas. Orbīta aktīvi piedalās gan Latvijas kultūras dzīvē, gan ārpus tās (Berlīnes poētiskā video festivālā Zebra, Maskavas Dzejas biennālē, festivālā Ars Poetica Bratislavā, TARP Viļņā, Prāgas Svet Knihy, Gēteborgas Starptautiskajā grāmatu gadatirgū u.c.). Orbītas rīkotie pasākumi un izdotie darbi ieguvuši dažādus apbalvojumus: Latvijas Rakstnieku savienības Literatūras gada balvu (2005), Dzejas dienu balvu (2007), Gada balvu fotogrāfijā (2006) un balvu par labāko izstādi (2007), Gada balvu par skaistāko grāmatu (2001), MAP grāmatu dizaina balvu (2009) u.c.

Par vakara oriģinālo skanējumu rūpēsies DJ Selffish jeb Andrejs Eiguss ar datorā radītas mūzikas un  mikrofonu ierakstu harmoniju. Selffish mūzikā saspēlējas kaiju klaigas, maigas klavierstīgas un viegls ritms, veidojot ambientu atmosfēru telpā un skaņā. Viņa mūzikas daudzajos slāņos slēpjas unikāli sīkumi, kas iegūti oriģinālos skaņas ierakstos brīvā dabā. Pēc laikietilpīgas skaņas apstrādes skaņdarbi atriežas pie to iedvesmotājiem – apkārtējiem cilvēkiem, lai dalītos iegūtajos pārdzīvojumos, pieredzē un iegremdētu Tevi citā, smalkā skaņas dimensijā.

VEF Mākslas centrs:  totaldobze.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s