Šo trešdien, 10.augustā, plkst. 20:00 Aleksejs Borisovs, Edgars Rubenis un “Zemnieks un Kosmoss”

Šo trešdien,10. augustā, plkst. 20:00 kafejnīcā TAKA uzstāsies  avangarda un trokšņu mūzikas veterāns Aleksejs Borisovs (Alexei Borisov) no Krievijas kopā ar pašmāju ģitāristu  Edgaru Rubeni. Ceļojumu trokšņu mūzikas pasaulē bagātinās arī eksperimentālais ambient/folk/industrial projekts Zemnieks un Kosmoss.Alekseja Borisova muzikālā darbība aizsākās pagājušā gadsimta 80. gados – gan kā dalībnieks  apvienībās  Prospekt, F.R.U.I.T.S. un Volga, gan citos projektos Borisovs ir radījis ļoti muzikāli daudzveidīgus un iespaidīgus darbus. Mūziķis pirmo reizi Latvijā viesojās 2009. gadā, uzstājoties kopā ar Monreālas gotisko un psihodēliskā folka dziesminieci Dorotiju Gelleri (skatuves vārds Dora Bleu).  Pērnā gadā Borisovs Rīgā koncertēja duetā ar Olgu Nosovu, kuru mūzika vijās izteiksmīgās un aizraujošās analogā noise un drone skaņu horeogrāfijās, reizēm  klausītājiem radot asociācijas ar džezu, reizēm noise roku un reizēm klasisku elektroakustiku.

Borisova un Rubeņa sadarbības aizmetņi ir šī gada jūnijs, kad Edgars piedalījās festivālā Noize un Fury Maskavā (festivāla organizātors ir pats Aleksejs). Improvizācija un mūziķu savstarpējā interakcija ir ļoti nozīmīgs faktors abu mūziķu darbībā un neatņemams sadarbības faktors šī koncerta ietvaros.

Koncertā  būs arī iespēja dzirdēt kā top ambientās skaņu ainavas ar cut-up noise uzrāvieniem eksperimentālā projekta Zemnieks un Kosmoss izpildījumā. Projekta iniciators un dalībnieks ir grupas Tesa basģitārists Kārlis Tone.

Klausies:
Aleksejs Borisovs
Video:

Edgars Rubenis
Zemnieks un Kosmoss
Video:

Kad: 10.augusts plkst. 20:00
Kur: kafejnīcā TAKA, Miera iela 10, Rīga
Ieeja brīva

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s