TAKA festivālā SURVIVAL KIT

No 8. septembra Miera ielas republikas kafejnīca TAKA pievienojas laikmetīgās mākslas festivālām SURVIVAL KIT, kas norisināsies kādreizējā Natālijas Draudziņas ģimnāzijas ēkā Ģertrūdes ielā 32. 

Festivāls notiks jau trešo reizi, un šoreiz galvenā uzmanība tiks pievērsta jautājumiem par to, kā mes paši varam ietekmēt nākotn, kā izvērtēt pagātni, izdarīt atbildīgas izvēles un iegūt jaunu pieredzi. Festivāla mākslinieki piedāvās iedziļināties virknē aktuālu tēmu – pašmācība, migrācija, ekonomika, vecums, sociālā atbildība u.c., kā arī ielūkoties dažādos nākotnes scenārijos.

TAKA sadarbībā ar Kulturlabor TRIAL&ERROR e.V. (DE) ir radījusi projektu MAIŅAS PUNKTS. Dodoties uz Maiņas punktu, līdzi ņem mantas, laiku vai padomus. Noderēs kleitas, plaukti, lietussargi vai iedvesma piedalīties radošajās darbnīcās. Tāpat tiks novērtēti izdzīvošanai nākotnē noderīgie padomi (piemēram, kā iekurt uguni, marinēt gurķus, salabot riteni vai izveidot jaunu ekonomikas sistēmu). Atnestos labumus varēs iemainīt pret video ierakstītiem padomiem, jaukām lietām vai iespēju apgūt īpaši noderīgas prasmes.  Maiņas punkts fesitvāla ēkā atradīsies ēkas pirmajā stāvā pretim kafejnīcas telpai un būs atvērts visu festivāla darba laiku no 8. līdz 18. septembrim:

Darbadienās 15.00 – 21.00

Brīvdienās 12.00 – 19.00

10. septembrī 12.00 – 01.00

10. septembrī plkst. 20.00 festivāla TAKAS telpā mūsdienu kultūras foruma Baltā Nakts ietvaros norisināsies atmosfēriskās un plūstošās mūzikas vakars, kur klausītājus priecēs eksperimentālās mūzikas pārstāvji no Lietuvas, Krievijas un Latvijas.

Arma Nada ir atmosfēriskās un meditatīvās mūzikas projekts no Jonavas, tā sastāvā vienpersoniski darbojas skaņu mākslinieks Armantas Gečiauskis. Apvienojot lēnus atmosfēriskus viļņus ar mazu smalkumu skaņas, autors rada pilnības stāvokli, kas ir dabisks cilvēkam, bet ierasti aizmirsts, izslēgts vai izspiests no tā pasaules uztveres.

ReDrumRattus sadarbība pirmo reizi notika, kopīgi izdodot albumu Inhalation, kam sekoja vairāki koncerti, balansējot starp abstraktu un plūstošu eksperimentālo mūziku un melodiska postroka muzikālās uzbūves formām. Abi tā dalībnieki, Pāvels Aļešins un Aleksejs Sukhurokuvs, pārstāv Ērgļu (Orjolas) neatkarīgās mūzikas skatuvi. Kopš desmitgades sākuma darbojušies Rattus and the Scientific Method Orchestra un Re-Drum ietvaros.

Astrowind jeb Kriipis Tulo ir viena no elektroniskās mūzikas skatuves nozīmīgajākajām personībām Latvijā, pēdējo gadu laikā producējis virkni ievērojamu eksperimentālās elektroniskās un atmosfēriskās mūzikas skaņdarbu. Mākslinieka karjera sākās deviņdesmito gadu vidū, kad viņš bija populārās Rīgas dance-punk grupas Yaputhma Sound System dalībnieks. Kopš 1996. gada tika veidoti kopīgi projekti un sadarbība ar tādiem mūziķiem un māksliniekiem kā Uģis Vītiņš, Alexandroid, Voldemārs Johansons, I/Dex, Derek Holzer un citiem.

Improvizācijas spēles ģitārists Yuri_G darbojas eksperimentālās un elektroakustiskās mūzikas virzienos, tostarp Rīgas grupā Electrate, kā iemeslu un virzītājspēku minot to, ka “skaņa pievelk, tā ir daudzpusīga un ir viena no visinteresantākām parādībām mūsu dzīvē”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s