Dokumentālā filma HOME trešdien Takā

Trešdien, 28. septembrī, plkst. 21:00, kafejnīcā Taka (Miera iela 10) tiks demonstrēta dokumentālā filma Home ar Matīsa Justa komentāriem par tās tapšanas gaitu un kontekstu, bet pēc filmas gaidāma neliela diskusija.

Filma Home tapusi 2009. gadā. Tā stāsta par mūsu māju, planētu Zeme, un cilvēces draudiem izpostīt dabā pastāvošo līdzsvaru. Tas ir balanss, kuru mēs apzināmies da¬¬bā, taču savā dzīvē lielākoties vienkārši ignorējam. Home filmēšana tapusi pateicoties Francijas uzņēmumam PPR Group, kurā darbojas 88’000 cilvēku visā pasaulē. PPR ir starptautiska kompānija, kas specializējas ikdienas preču ražošanā un izplatīšanā.

Home pirmizrādi piedzīvoja 2009. gada 5. oktobrī – Pasaules dabas dienā, kad vienlaicīgi to demonstrēja 181 pasaules valstī – gan youtube.com, gan DVD, gan Blu-ray formātos. Filma ir brīvi skatāma ikvienam, tās ieguvums nav mērāms naudas izteiksmē, bet gan cilvēku attieksmē pret redzēto. Pirmajās 24 stundās filmu noskatījās 400’000 skatītāju. Līdz 2010. gada aprīlim filmai jau bija pieejami tulkojumi franču, vācu, spāņu un arābu valodās, bet youtube.com statistika filmai sasniedza 14 miljonu skatīto reižu atzīmi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s