Šo ceturtdien Takas Muzikālajās vakariņās Oranžās brīvdienas

     1. decembrī ap vakariņu laiku kafejnīca Taka aicina doties ceļojumā pa Balkānu kalniem, Atlantijas okeāna piekrasti un ieklīst kādā Vācijas mūzikas festivālā, jo šo ceturtdien tradicionālo Takas Muzikālo vakariņu gidi būs turbofola apvienība Oranžās brīvdienas. Vakariņu viesiem būs iespējams nogaršot ēdienu, ko ierasti grupas puiši tūrēs gatavo uz ugunskura, un klausīties viņu mājās pārvestos mūzikas krājumus.

Oranžās brīvdienas (OB) spēlē latviešu turbo folku, kas ietver sevī ska, regeju, metālu, roku, disko un citus mūzikas stilus tiem pievienojot folka elementus. Grupas pirmssākumi meklējami 2000. gada martā, Kuldīgā, kur dziesmu autors Speiss (Ints Ķergalvis) kopā ar vietējiem domubiedriem nodibina grupu. Tomēr jau pēc pirmajiem koncertiem grupas sastāvs un skanējums sāk mainīties, līdz 2005. gadā tas iegūst pašreizējo veidolu un dalībnieku kodolu, kaut dažās pozīcijās izpildītāji vēl mainās.

Līdz 2006. gadam grupa ceļojusi apkārt spēlējot koncertus Vācijā, Holandē, Francijā, Ukrainā un Rumānijā. 2009. gada martā un aprīlī, atzīmējot devīto gadadienu, grupa dodas koncerttūrē uz Balkāniem, viesojoties ar koncertiem Lietuvā, Rumānijā, Bulgārijā un Maķedonijā. 2010. gada “Travelling Balagan” tūres laikā koncerti tiek spēlēti Vācijā, Holandē, Beļģijā, Francijā un Čehijā. 2011. gads aizvadīts ar minitūri Vācijā.

Vakariņu gaitā ieskatīsimies OB koncerttūrēs, kuru laikā visneparastākajās vietās nācies gatavot maltīti un atklājušies puišu pavārtalanti – kādam lieliski padodas vārīt zupas, citam – cienāt dāmas ar gardām kūkām.

 

Vakara noslēgumā gaidāms iespaidīgs muzikāls pārsteigums!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s