DZEJAS DIENAS 2012 kafejnīcā TAKA

Hmm, kad ieliec Google “velki, audi”, tiec Bangladešā. Un teksts
tiešām ir sazin cik plaši izplests audekls – ar velkiem, audiem un metiem. Viens nav dzejnieks tāpat kā viens nav karotājs. Kad dzejnieki biedrojas, zeme dreb. Gandrīz bail, kad viņi sanāk kopā, jo satriecas satricinātas valodas. Dzejas dienas izskatās pēc zemestrīces, ko gribam un gaidām – ar trīsām un prieku.
ImageLatvijas Rakstnieku savienība jau kopš Raiņa simtgades svinībām 1965. gadā rīko ikgadējās Dzejas dienas. Dažkārt uzlūkotas par padom

jlaika profesiju goda dienu atraugu, tās tomēr Latvijā saistījušās ar īpašu pacilātību gan senāk, gan šodien – kā Latvijas kultūras dzīves vizītkarte un svētki ne tikai ārvalstu viesiem, kas aicināti piedalīties, bet arī pasākumu dalībniekiem un klausītājiem visos valsts novados.

Dzejas dienu notikumi kafejnīcā TAKA:

12.09.2012 plkst.20:00

Improvizācija. Teātris. Dada!

Kultūras kafejnīca Taka aicina uz dadaisma improvizācijas teātri – atteikties no prāta, vārda un ierastās, jau piesūbējušās sistēmas, kā reiz jau darījusi pati DADA. Aktieru improvizētie tēli saplūdīs ar skatītājiem vienā telpā un laikā, radot abstraktu skatuvi, abstraktu vidi un abstraktu vēstījumu caur runas manieri, kas konstruēta pēc oriģinālajiem dadaisma paraugiem.

13.09.2012 plkst.19:00

Dzejas sūtņi. Ārvalstu dzejnieku lasījumi (S.Ļvovskis)

Projekts Dzejas sūtņi ir Latvijas un Krievijas literārs sadarbības projekts, kas piedāvā tikšanās un lasījumus nupat aktuālāko laikmetīgo autoru izpildījumā: daži no tiem Krievijā atzīti par pretvalstiskiem, daži ir alternatīvie, daži pagrīdnieki, citi aktīvi cīnītāji, taču visi izcili dzejnieki.

Projekts tiecas veidot kultūrā sakņotu intelektuālu dialogu starp latviešu un krievu kopienu pārstāvjiem, iesaistot abas puses, pilnveidot starpkultūru sadarbības platformu un iepazīstināt latviešu auditoriju ar augstvērtīgāko Krievijas literatūras pienesumu.

Vienlaikus vēlamies dibināt ciešāku sadarbību abu valstu kultūras nozarēs un veidot kopīgu kultūras platformu, kur sastopas latviešu un krievu kultūras auditorijas, nevis reprezentējot kādu noteiktu kopienu, bet drīzāk pārkāpjot pāri kopienas piederībai un vienojoties augstvērtīgas kultūras baudījumā, diskusijās bagātinot savu pieredzes lauku un veidojot cilvēciski izjustu dialogu.

Projekts Dzejas sūtņi paredz, ka līdz 2014. gadam biedrība Orbīta rīkos 12 šādas tikšanās ar Krievijas un Latvijas laikmetīgās literatūras un kultūras nozares pārstāvjiem.

Projekta dalībnieki – autori uzstāsies ar lasījumiem un diskusijām, ieminot vēl vienu Krievijas un Latvijas literatūras saskares un mijiedarbes taku.

Piedalās Staņislavs Ļvovskis (Krievija), J.Elsbergs un S.Timofejevs

http://dzejasdienas.lv/2012/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s