Laika Mašīna

Image

Aizkadra balss (vīrietis):
“Kad satiec šos, sāc šaubīties. Nē, es neesmu pret mūsdienu mūziku! Esmu iecietīgs arī pret modernajām dejām. Lai katra paaudze dejo, kā tai patīk! Tomēr, vai nav pārāk liela izlaidība? Kas tai sekos?”

No dokumentālās filmas „Gadsimta ceturksnis” titriem, režisors F. Krevņevs, 1969. gads.

Laika mašīna ir tematiska audiovizuāla programma ar piedāvājumu ceļot laikā. Katrs seanss (laika mašīnas pietura) tiek veltīts dažādiem ikdienas dzīves aspektiem un sabiedrības kopējām atmiņām par to, kas un kā laikam ritot mainījās; kā pārtapa ikdienā lietotie produkti, jēdzieni un pazīstamas lietas un vietas.Programmas pamatā izmantots tikai oficiālās audiovizuālās kultūras mantojums – Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva materiāls. Koncentrējamies uz epizodēm ar mazu popularitātes potenciālu, tomēr nenoliedzami visaptverošu informāciju par laikmeta garu, stereotipiem un ideoloģiskām dogmām – kino žurnāliem un izglītojošām pasūtījuma filmām.

5. OKTOBRIS:

Pietura “Jaunība” pievēršas jauno cilvēku ikdienai, dzīves apstākļiem,
hobijiem, satraukumiem un vēlmēm. Veltījums šodienas jauniešu vecākiem.
Image
13. OKTOBRIS:

Seansā iekļautas divas projekta “Laika mašīna” pieturas – “Atpūta” un “Uzpildīšanās”

“Laika mašīna: Atpūta” apkopo kino hronikas sižetus, kas tēlo padomju darba cilvēka atpūtu, izklaides un spēku atjaunošanas iespējas atvaļinājumā, svētku svinēšanas kultūru vai cita rakstura bēgšanu no rutīnas.

ImageUzpildīšanās pietura atskatīsies uz patēriņa kultūras ieradumiem 20. gs. 60.-80. gadu periodā. Kādas preces vilināja pircējus kā ekskluzīvi produkti un kādas bija ikdienā lietoto produktu komplektu jeb šodienas termina – patēriņa groza – variācijas?

Programmas autore Viktorija Eksta – brīvmāksliniece un kino pētniece ar pieredzi arhīva kino un filmu restaurācijā, kas iegūta stažējoties Haghefilm laboratorijā Amsterdamā un Vīnes kino muzeja arhīva digitālās restaurācijas laboratorijā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s