Improvizācijas Mūzikas Vakars TAKĀ 08.02.

8. februārī kafejnīcā Taka Rīgā norisināsies starptautisks improvizācijas mūzikas koncerts, tajā piedaloties mūziķu duetiem no Somijas un Krievijas.Kā vakara galvenie viesi gaidāms somu improvizācijas mūziķu duets Lauri Huvarinens/Ilpo Heikinens no Helsinkiem, kuru sastāvam raksturīga elektroakustiskā ”vardarbība”, trokšņu un minimālisma mūzika, kas pakļauta nejaušām garastāvokļa maiņām.

Lauri Huvarinens, Ilpo Heikinens

Lauri Huvarinens ir ģitārists, kurš galvenokārt darbojas improvizācijas, eksperimentālās un trokšņu mūzikas vidē. Savā ģitārspēlē viņš apvieno personīgu sadrumstalotu melodiju valodu un blīvu blakus skaņu kopumu, izmantojot dažādas paplašinātās metodes un skaņu efektus. Huvarinens arī rīko koncertus un vada ierakstu izdevniecību Rypistellyt Levyt. Ilpo Heikinens ir multimākslinieks, kura interešu laukā ir eksperimentālā mūzika, instalācijas un skatuve māksla. Papildus saviem projektiem, kuros bieži aplūko skaņas fiziskos un telpiskos aspektus, viņš strādā par skaņu ierakstu režisoru. Līdzās tam viņš ir Somijas skaņu mākslas un eksperimentālās mūzikas asociācijas Äänen Lumo valdes loceklis.

Abu priekšnesumu ievadīs starptautiska improvizācijas sadarbība starp mūziķiem no Krievijas un Somijas, Iļja Belorukovs/Tanels Vithuhta.

Iļja Belorukovs ir mūziķis no Sanktpēterburgas. Viņš darbojas improvizācijas, trokšņu un elektroakustiskās mūzikas virzienos. Belorukovs praktizē netradicionālu pieeju skaņas ieguvei uz saksofona, klēpjdatora, ģitāras un citiem instrumentiem. Līdz šim viņš plaši sadarbojies ar citu žanru mūziķiem, horeogrāfijas un grafiskās mākslas pārstāvjiem. Tanels Vithuhta ir saksofonists, kurš pēdējos gados sevi ir pierādījis kā fizisku un intuitīvu somu brīvās improvizācijas mūzikas skatuves pārstāvi. Viņa spēles virzītājspēks ir pati uzmanība uz skaņu un apkārtējo vidi.

Koncerta sākums plkst. 21.00, ieeja bez maksas.

http://ulve-agency.tumblr.com/
http://facebook.com/ulve.agency
http://twitter.com/ulve_

http://soundcloud.com/ilpoheikkinen
http://soundcloud.com/musicworm


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s