ALIAS TURNĪRS

Image

Opā, gribam pamēģināt, ko jaunu un pie mums nebijušu…

   Jau zināms, ka mūsu prāta spēļu vakari “JAU-TĀ-JUMS” aizgājuši tautās un ieguvuši diezgan prāvu fanu pulciņu, tāpēc turpinam ar komandu spēlēm- šoreiz uz atraktivitāti!

   Noteikumi līdzīgi kā orģinālajam aliasam (skat. zemāk), šoreiz tikai atšķirība, ka spēlei būs tiesnesis (jeb vadītājs), kas kontrolēs vai komandas godīgi pilda noteikumus.

   Pirmā reize būs vairāk kā izmēģinājums un pilotpiegājiens- ja patiks, rīkosim vēl.

   Komandas var pieteikt gan e-pastā, gan uz vietas TAKĀ (norādot komandas nosaukumu un dalībnieku skaitu)…dalība maksa neeksistē un vienīgais, kas jāņem ceturtdien līdzi ir labs garastāvoklis un vēlme uzvarēt!

NOTEIKUMI:

1. Spēles uzdevums ir paskaidrot kartīšu vārdus ar sinonīmiem, antonīmiem vai tādiem vārdiem, kas vedina uz pareizo atminējumu, tā, lai komandas biedri uzminētu pēc iespējas vairāk vārdu, pirms smiltis sabirušas pulksteņa apakšdaļā.
2. Laiks vārdu minēšanai- 1 minūte
3. Sava gājiena laikā komanda izvēlas spēlētāju, kurš paskaidro vārdus pirmajā kārtā. Šis spēlētājs paņem no kaudzītes piemērotu daudzumu kartīšu (10–15). Katrā kartītē ir astoņi vārdi. Komanda ar nākamo kārtas numuru izvēlas ciparu no viens līdz astoņi, piemēram, četri. Smilšu pulkstenis tiek apvērsts otrādi, un spēlētājs sāk paskaidrot ceturto vārdu Kad komanda uzmin pareizo atbildi, spēlētājs noliek kartīti uz galda un sāk paskaidrot nākamās kartītes ceturto.
4. Kad visas smiltis no pulksteņa augšdaļas sabirušas apakšdaļā, spēles tiesnesis sauc: «Stop!». Ja spēlētājs turpina paskaidrot vārdu, tad tagad drīkst minēt visas komandas. Dalībnieks, kurš pirmais atbild pareizi, uzvar un pavirza savas komandas spēles figūru vienu lauciņu uz priekšu.
5. Spēles laukuma lauciņi ir SANUMURĒTI no viens līdz astoņi, un turpmāk tā lauciņa numurs, kurā atrodas komandas spēles figūra, norāda paskaidrojamā vārda numuru kartītē.
6. Ja spēlētājs, kurš paskaidro vārdu, kļūdās, piemēram, atklāj kādu paskaidrojamā vārda daļu, vārds netiek ieskaitīts un komanda pavirza savu spēles figūru vienu lauciņu atpakaļ.

7. Ja vārds šķiet pārāk grūts, to drīkst izlaist, bet arī tādā gadījumā spēles figūra ir jāpavirza vienu lauciņu atpakaļ.
8. Uzvar komanda, kas pirmā sasniedz finišu.
9. Uz projektora tiks rādīts spēles laukums un komandu atrašanās vieta uz tā.
10. Spēles tiesneša lēmumi ir neapstrīdami. Visas strīdīgās situācijas var risināt tikai pēc uzvarētāju apbalvošanas.
11. Uzvarētājiem balvas no bāra.

 

Par komandām:
1. Kopā spēlē piedalās 5 komandas.
2. Katrā komandā 4-5 spēlētāji
3. Spēlē jāpiedalās visiem (katram komandas dalībniekam jāpaskaidro vārdi vismaz vienā kārtā)
4. Komandas jāpiesaka, rakstot uz e-pastu: tikpataku@gmail.com (norādot nosaukumu un dalībnieku skaitu)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s